Azərbaycan Respublilasının Qeyri-Hökumət Təşkiıatılarına Dövlət dəstəyi Agentliyinin dəstəy ilə Əlilliyi olan uşaq və gənclərin idmana inteqrasiyası İB-nin təşkilatçılığı ilə Fiziki məhdudiyyətli şəxslərə idman motivasiyasının artırılması adlı layihənin video təqdimatı Sabunçu Rayonu Gənclər evində həyata keçirildi.
Tədbirdə bütun keçirilən tədbirlərin qısa metrajlı video çarxının izləndi.
Tədbirdə 100 nəfərə yaxın iştirakçı var idi.
Tədbirdə millət vəkilləri Vuqar Iskenderov və Könul Nurullayeva, idmançılar, İdman Nazirliyinın nümayəndəsi, Sağlamlıq imkanları məhdud gənclərin peşə reabilitasiya mərkəzinin müavini Cəlil Cərullayev və təlimçi Aynur Musayeva, Binəqədi rayonu R.Əliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Almaz Həsrət, qazilər, əlilliyi olan şəxslər və valdeyinlər iştirak etdilər. Tədbirin təşkilatçısı və layihə rəhbəri Aynur Məmmədova tədbiri açıq elan edərək, layihə haqqında məlumat verir, təqdimatı izləndikdən sonra, millət vəkilləri və qonaqlara söz verilir, onların layihə barədə fikirləri və rəyləri dinlənilir . Hər bir kəs layihənin uğurlu olmasını, gözəl mövzulara toxunlmasını alqışlayır, belə layihələrin davamlı olmasını arzu edirlər.
Sonda qonaqlar və iştirakçılar cofe-brek süfrəsinə dəvət olunaraq, söhbətlərinə davam edir.
.